Hvem er vi?
Hjem til Alles bestyrelse
Hjem til Alles bestyrelse har det overordnede ansvar for alliancens udvikling og strategi. Bestyrelsen vælges af Hjem til Alle foreningen på den årlige generalforsamling i maj måned.








Hjem til Alles sekretariat
Hjem til Alles sekretariat understøtter alliancepartneres individuelle og tværgående arbejde med at stoppe hjemløshed. Sekretariatet drives for midler stillet til rådighed af Bikubenfonden.




Christina Lokmann Iversen
Internationale samarbejdspartnere
Hjemløshed blandt unge er et internationalt fænomen, og flere steder i verden udvikles nye bud på, hvordan vi sammen kan løse problemet. Hjem til Alle samarbejder med internationale aktører om at udvikle viden, opbakning og løsninger, der bidrager til at stoppe hjemløshed blandt unge.
FEANTSA
Hjem til Alle er en del af det Europæiske netværk FEANTSA, som samler organisationer i EU, der arbejde med hjemløshed. FEANTSA holder jævnlige webinarer og konferencer for at samle viden og aktører om at stoppe hjemløshed.
A Way Home-alliancer
Hjem til Alle alliancen er etableret med inspiration fra Plan to End Homelessness, Calgary og A Way Home, Canada. Sammen med dem er med i et europæisk netværk af organisationer, der er inspireret af A Way Home og som arbejder for at stoppe hjemløshed gennem alliancer, der går på tværs af sektorer.
Y-Foundation
Hjem til Alle samarbejder med den finske civilsamfundsorganisation, Y-Foundation, der har haft stor succes med at trække Finland i en ambitiøs retning ift. at nedbringe hjemløshed, og nu er Finland det land i EU, som har opnået størst fald af mennesker i hjemløshed. Ud over organisationens politiske arbejde, opkøber og opfører de boliger til mennesker i hjemløshed, hvilket er medvirkende til at hjemløsheden er faldet i Finland.